Трагедија во Кичево: 18 годишно момче почина од струен удар

Трагедија во Кичево: 18 годишно момче почина од струен удар

18 годишно момче од кичевско, вчера доцна попладне починало од струен удар. Како што соопшти МВР, нешто по 17 часот вчера во полициската станица во Кичево било пријавено дека момчето се здобило се повреди предизвикани од струен удар во куката на свој соселанец. Веднаш било пренесено во кичевската болница каде што им подлегнал на повредите. Се уште нема информации како дошло до несреќата. Од МВР велат дека нивна екипа извршила увид по што ќе следи целосно расчистување на случајот.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds