Трагедија во Крагуевац: Тинејџерка се обеси во семејна куќа

Трагедија во Крагуевац: Тинејџерка се обеси во семејна куќа

Петнаесетгодишна девојка синоќа извршила самоубиство со бесење во семејната куќа во населбата Крагуевац Винџиште, пренесуваат српските медиуми.

Брзата помош неколку минути пред полноќ се обидела да ја реанимира девојката, но било доцна и лекарите можеле само да ја констатираат смрт.

За самоубиството биле информирани полицијата и истражните органи, пренесува „Новости“. Не се познати причините за самоубиството на толку младо девојче.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds