• 25/09/2020

Трагедија во Македонија: Шестгодишно дете починало откако паднало од трактор

 Трагедија во Македонија: Шестгодишно дете починало откако паднало од трактор
loading...
Advertisement

Шестгодишно дете починало во болница по пад од трактор во село Дебриште.

Според пријавеното во 19.40 часот во с.Дебреште, прилепско, додека А.А.(27) од село Дебреште управувал трактор „имт-539“, без регистарски таблици, од тракторот паднало шестгодишно дете, кое се превезувало со него, и се здобило со повреди, по што било пренесено во Градска болница Прилеп каде што лекар констатирал смрт.

Увид извршила екипа Полициската станица Прилеп во присуство на Јавен обвинител.