Трагедија во Македонија: Шестгодишно дете починало откако паднало од трактор

Трагедија во Македонија: Шестгодишно дете починало откако паднало од трактор

Шестгодишно дете починало во болница по пад од трактор во село Дебриште.

Според пријавеното во 19.40 часот во с.Дебреште, прилепско, додека А.А.(27) од село Дебреште управувал трактор „имт-539“, без регистарски таблици, од тракторот паднало шестгодишно дете, кое се превезувало со него, и се здобило со повреди, по што било пренесено во Градска болница Прилеп каде што лекар констатирал смрт.

Увид извршила екипа Полициската станица Прилеп во присуство на Јавен обвинител. 

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds