Трагедија во Словенија: Момче ги убило мајката, таткото и сестрата

Slovenija, Medvode, 21.10.2018, 21.oktober 2018 Policijski avtomobil varuje avtomobilsko nesreco na cesti. avto, poskodbe, neprilagojena hitrost, policija, kazen , promet, modre luci, policija, Foto:Srdjan Zivulovic /Bobo

Трагедија во Словенија: Момче ги убило мајката, таткото и сестрата

Дваесет и двегодишен Словенец убил тројца роднини во местото Јанче кај Љубљана, а потоа извршил самоубиство, јави агенцијата СТА.

Злосторството се случило синоќа околу 21 часот, а според првичните информации, момчето со ладно и огнено оружје усмртил тројца блиски роднини на возраст од 26, 56 и 60 години, пред да посегне по сопствениот живот

По интервенцијата, полицијата го пронашла телото на осомничениот на местото на злосторството.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds