Трагедија во Србија: Гром уби 14-годишно момче

Трагедија во Србија: Гром уби 14-годишно момче

Четиринаесетгодишниот М. Б. настрадал вчера околу 15 часот во селото Житнице од удар од гром во невремето на Пештерска висорамнина.

Момчето, според неофицијални информации на Курир.рс настрадало додека чувало овци. а неподвижно на ливада го пронашле родителите.

Берзо го однеле во најблиската болница во Сјеница, меѓутоа докторите можеле само да констатираат смрт.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds