Трик кој ќе ви помогне да направите прекрасни локни само со помош на една чорапа!

Трик кој ќе ви помогне да направите прекрасни локни само со помош на една чорапа!

Како и сите безвременски стилови, локните никогаш не излегуваат од мода, но одвреме-навреме се апсолутен хит! Така ќе биде и во сезоната што претстои, и затоа ви откриваме еден особено необичен начин на нивна изработка.

Веднаш да забележиме, нема да ви треба ниту преса, ниту фен, ниту фигаро… Ништо што испушта топлина и ништо што ја оштетува косата.

Измијте ја косата и оставете ја речиси целосно да се исуши, па исчешлајте ја и соберете ја во високо опавче.

Земете еден стар платнен чорап, отсечете го делот наменет за прстите, а потоа целата опашка протнете ја низ чорапот. Поделете го на два дела. Прво повлечете еден дел околу чорапот, а потоа и другиот. Во последната фаза прицврстете ги краевите со шноли и легнете да спиете.

Откако ќе се разбудите, нежно извлечете ги прамените, отплеткајте ја косата и уживајте во совршените локни!

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds