Турција:Mајка ја спасила својата 2-годишна ќерка фрлајќи ја од  5-ти кат ВИДЕО

Турција:Mајка ја спасила својата 2-годишна ќерка фрлајќи ја од 5-ти кат ВИДЕО

Пожар избувна во 5-катна во зграда во Турскиот град Афјонкарахисар. Мајка заглавена на 5-ти кат ја спасила својата 2-годишна ќерка фрлајќи ја во ќебе.

Целиот стан беше зафатен од пламен и чад. Кога скалата на противпожарната бригада, која прва дојде на местото на настанот, беше недоволна, оние што беа заробени во своите домови скокнаа од прозорците.

Мајката е тешко повредена Мајката, која била заглавена на 5-ти кат со својата 2-годишна ќерка, лекот го побарала скокајќи од прозорецот.

Тешкотии во дишењето, мајката го фрлила своето дете на ќебето што го отвориле граѓаните. На ист начин, мајката паднала на земја бидејќи ќебето било искинато.

Мајката, која имала фрактури во телото, била пренесена во болница од страна на медицинските екипи кои дошле на местото на настанот и била оперирана.

Другите жители на зградата заробени во станот беа евакуирани од екипите. 5 лица погодени од чад и повредени се отпуштени по нивното лекување.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds