Турција донираше 7.400 комплети гортекс униформи за македонската армија

Турција донираше 7.400 комплети гортекс униформи за македонската армија

Македонската армија доби нови 7.400 комплети гортекс униформи, како донација од Турција.

Примопредавање на донацијата е најавено за денеска напладне во касарната „Илинден“, во присуство на министерката за одбрана, Радмила Шекеринска и амбасадорот на Република Турција, Хасан Мехмет Секизкок.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds