Турскиот претседател Ердоган и сопругата гости на ифтар кај семејство во Анкара

Турскиот претседател Ердоган и сопругата гости на ифтар кај семејство во Анкара

Претседателот на Република Турција Реџеп Таип Ердоган и неговата сопруга Емине посетија семејство со три деца, кое живее во дистриктот Мамак

Претседателот на Република Турција Реџеп Таип Ердоган и неговата сопруга Емина вториот ифтар од овогодишниот Рамазан, месецот на постот кај муслиманите, го дочекаа во домот на семејство во Анкара, јавува Агенција Анадолија (АА).

Ердоган и неговата сопруга Емине посетија семејство со три деца, кое живее во дистриктот Мамак.

Брачниот пар Ердоган, по ифтарот, со домаќините пиеше чај, а на децата им подарија таблет.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds