ТВ21 Влезе Во Домовите На Битолчани – Погледнете Ги Штетите (ВИДЕО)

ТВ21 Влезе Во Домовите На Битолчани – Погледнете Ги Штетите (ВИДЕО)

Силен земјотрес со јачина 5,5 степени според Рихтер вечерва ја погоди Грција, а се почувствува низ цела Македонија, пренесе ТВ21.

Епицентарот на земјотресот бил 4 километри од грчкиот град Лерин (Флорина), кој се наоѓа во близина на Македонија, на длабочина од 10 километри.

Земјотресот предизвикал и значителна материјална штета, односно испукани се ѕидовите во неколку згради низ Битола.

Граѓаните велат дека не паметат ваков земјотрес, а додаваат и дека вечерта ќе ја поминат надвор од своите домови, информира ТВ21.

Погледнете го видеото на ТВ21:

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds