Видеа

ВИДЕО: Вардар загуби по 12 средби, Струга го реши лидерот

Лидерот во Првата македонска фудбалска лига, екипата на Вардар, доживеа пораз на натпреварот против Струга Трим Љум (2-1), во рамки на 14. коло од домашниот фудбалски шампионат. Вардарци беа 12 натпревари во низа без пораз, но на серијата ѝ дојде крајот на гостувањето во Струга. Вардар може да жали затоа што не ги користеше прв своите […]Повеќе