УХМР најавува драстична промена на времето – очекувајте разладување

УХМР најавува драстична промена на времето – очекувајте разладување

До петок ќе се задржи топлото време, а веќе од викендот се најавува промена на времето со дожд и грмежи, информираат од УХМР.

Од петок кон крајот на денот ќе има изолирана појава на краткотраен дожд, а за време на викендот и почетокот на идната недела ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Температурите од петок ќе бидат во постепено опаѓање.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds