Украинската делегација пристигна на местото на средбата: Погледнете го моментот на доаѓањето на разговор со Русите

Украинската делегација пристигна на местото на средбата: Погледнете го моментот на доаѓањето на разговор со Русите

Како што е прикажано на снимката, најмалку два хеликоптери слетале во близина на местото на средбата.

Канцеларијата претседателот на Украина, Володимир Зеленски, потврдила дека украинската делегација пристигнала на украинско-белоруската границата на разговори со Русија.

Делегацијата на Украина на местото на средбата пристигнала со хеликоптери, се гледа на снимката која ја објави “РИА Новости”.

Како што е прикажано на снимката, најмалку два хеликоптери слетале во близина на местото на средбата.

Медиумите пренесуваат дека клучните разговори за тоа дали ќе дојде до мир во Украина и крај на судирите ќе почнат во 10 часот.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds