Украински амбасадор: Полјаците имаат потреба од средства од ЕУ

Украински амбасадор: Полјаците имаат потреба од средства од ЕУ

Амбасадорот на Украина во Полска, Андриј Дешчициа денеска им се заблагодари на Полјаците за пречекот на милиони украински бегалци и изјави дека се надева оти Европската унија наскоро ќе ја исплати блокираната финансиска помош за Полска. Амбасадорот рече дека, иако немало големи тензии во текот на трите месеци откако Украинците почнале да се преселуваат во […]

The post Украински амбасадор: Полјаците имаат потреба од средства од ЕУ first appeared on TV21.mk.Свет | TV21.mkRead More

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy