Украинскиот пасош „му го спаси“ животот на 16-годишно момче во руските напади на Мариупол

Украинскиот пасош „му го спаси“ животот на 16-годишно момче во руските напади на Мариупол

Парче шрапнел заглавено во украинскиот пасош. Тоа му го спасило животот на 16-годишното момче. Момчето сега е на операција. Гранатирањето на градот продолжува, објави на официјалниот Твитер, министерството за надворешни работи на Украина.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds