Уништен муралот на Хабиб во Чељабинск (ВИДЕО)

Уништен муралот на Хабиб во Чељабинск (ВИДЕО)

Хабиб бил нацртан на муралот со препознатливата капа од папаха, а покрај него лета орел, птица по која го доби прекарот славниот ММА борец – „Орелот од Дагестан”.

Мотивот на вандалите да го сквернават муралот на Хабиб не е познат, но тоа може да биде поврзано со неговите неодамнешни коментари на Инстаграм упатени до францускиот претседател Емануел Макрон.

„Нека семоќниот го уништи лицето на ова суштество и сите негови придружници“, напиша тогаш Хабиб.

Многу познати личности кои ја означија неговата објава како „Ми се допаѓа“ биле прозвани во медиумите, а самиот Хабиб се најде под голема критика во Русија и во странство.

Извор:ipon.mm

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds