УРНЕБЕСНО: Гаф на Тотенхем, му честитаа полуфинале на Ришарлисон! (ФОТО)

УРНЕБЕСНО: Гаф на Тотенхем, му честитаа полуфинале на Ришарлисон! (ФОТО)

Тотнем се посрамоти на социјалните мрежи откако му честиташе полуфинале на Ришарлисон, а Бразил загуби од Хрватска.

Тотнем на својот фејсбук профил објави фотографија од Ришарлисон и му честиташе пласман во полуфиналето. Од клубот кога сфатија што направија, брзо го избришаа постот, но залудно.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy