Утре ДУИ на централен митинг во Струга

Утре ДУИ на централен митинг во Струга

Драги сограѓани на Лабуништа, подгранокот на ДУИ (Демократска унија за интеграција) од Лабуништа ве покануваат на предизборен митинг кој ќе се одржи на ден 07.07.2020 година во Хотел Изгрев Струга со почеток во 20:00 часот.

Да покажеме дека Лабуништа силно ја подржува идејата за прв Албански премиер во Република Северна Македонија. На митингот ќе учествуваат лидерот на ДУИ г-дин Али Ахмети, кандидатот за премиер г-дин Насер Зибери, носителот на 5-та изборна единица г-дин Талат Џафери, кандидатот од Струга г-дин Јетон Шаќири како и други високи функционери од ДУИ. Дојдете и придружетесе на победничкиот Тим, Тим кој што од секогаш е на страна на граѓаните, Тим кој од секогаш работел и ќе работи за граѓаните. – информираат од подгранокот на ДУИ Лабуништа.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds