Утре пороен дожд, грмежи и заселен ветер, најавува УХМР

Утре пороен дожд, грмежи и заселен ветер, најавува УХМР

Утре времето на повеќе места ќе биде нестабилно со интензивен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Потоа во следните два дена времето ќе биде претежно сончево и значително потопло.

Како што најавуваат од УХМР, во недела ќе има нови врнежи од дожд, а на планините од снег. Ќе дува засилен северен ветер и ќе има намалување на температурите.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds