Утре свечено отварање на затворениот зелен пазар

Утре свечено отварање на затворениот зелен пазар

Утре во Охрид свечено ќе биде отворена новата Административно деловна зграда во која е сместен затворениот зелен пазар.

На свеченоста ќе присуствува градоначалникот Константин Георгиевски, а најавено е присуство и на Премиерот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев.

Продажбата на производи на затворениот зелен пазар ќе започне на 1-ви јануари 2020 година.

Извор:OhridNews

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds