Утре во Октиси протест против девастација на околната шума

Утре во Октиси протест против девастација на околната шума

Meсна заедница Октиси заедно со локалното население за утре, петок (21.2 2020) во 13:00 часот најавуваат протест во село Октиси против девастацијата на околната шума.-информираат од Граѓанската иницијатива Охрид SOS. 

Се повикуваат  сите кои можат да дојдат и да го поддржат протестот, да покажат солидарност и масовност. Во прилог, само неколку дополнителни фотографии кои ја отсликуваат лакомоста и желбата за профит, и она што го оставаат зад себе.- стои во објавата на Охрид SOS.

Извор:Strugaonline

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds