Утринава земјотрес ја потресе Зеница

Утринава земјотрес ја потресе Зеница

Земјотрес со интензитет од 2,9 степени според Рихтер утринава е регистриран кај Зеница, БиХ.

Според податоците кои ги објави Европскиот медитерански сеизмолошки центар, земјотресот е регистриран 23 километри северно од Зеница, утринава нешто по 5 часот.

Нема информации за тоа дали земјотресот предизвикал штети.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds