Утрово падна снег на Пониква, Попова Шапка и во Маврово | ФОТО

Утрово падна снег на Пониква, Попова Шапка и во Маврово | ФОТО

Очекувањата на метеоролозите се оствари утрово.

Имено снег има речиси на сите повисоки планини во земјава, а според видео камерите на „skimacedonia.mk“, јасно се гледа формирана снежна покривка и на најпознатите ски центри во нашата земја.

Утрово снег има во Маврово, Попова Шапка, како и во Пониква.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds