Утрово забележан нов земјотрес во Македонија

Утрово забележан нов земјотрес во Македонија

Утрово е регистриран земјотрес кај Кичево со јачина од 2,5 степени според Рихтер.

Епицентарот на земјотресот бил на 17 километри североисточно од Центар Жупа, на длабочина од 2 километри.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds