Утрово земјотрес го разбуди регионот на Охрид и Струга

Утрово земјотрес го разбуди регионот на Охрид и Струга

Утрово околу 4 часот жителите на Охрид и Струга беа вознемирени од земјотрес со јачина од 3.1 рихтери. Епицентарот на земјотресот се наоѓал на на 2км североисточно од центарот на Охрид.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds