УЖАС ВО РЕГИОНОТ: Пронајдени три починати лица, во близина имало 20 илегални мигранти

УЖАС ВО РЕГИОНОТ: Пронајдени три починати лица, во близина имало 20 илегални мигранти

Полициски службеници од Граничната полициска станица Стара Градишка, во поплавен простор во шумското подрачје на Радиње, откриле 20 странски државјани кои илегално влегле во Хрватска, информираат од Полициската управа Брод-Посавина.

Недалеку од нив се пронајдени две мртви тела на непознати лица. Лекарската обдукција ќе утврди како починале, пишува Јутарњи лист.

Третото мртво тело беше пронајдено по опсежна потрага во која беа вклучени полицајци од полицијата и Хрватската планинска спасувачка служба.

Истрагата ќе ги утврдува фактите и околностите за овој настан.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy