Вардар рутински обезбеди место во следната фаза на ракометниот куп

Вардар рутински обезбеди место во следната фаза на ракометниот куп

Македонскиот ракометен првак Вардар без големи проблеми се пласираше во групната фаза на националниот куп.

„Црвено-црните“ денеска славеа против тимот на Мулти Есенс со убедливи 43:18, што значи и очекуван пласман во четвртфиналната фаза.

Талевски со 9 и Лазаревски со 7 погодоци биле најефикасни во победничката екипа, која треба да помине уште една фаза пред пласман на фајнл-фор турнирот.

Вардар е втора екипа по Бутел која веќе обезбеди место во четвртфиналето.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy