Вечерва земјотрес во Македонија, епицентарот кај Мавровско езеро

Вечерва земјотрес во Македонија, епицентарот кај Мавровско езеро

Земјотрес со интензитет од 3 степени според Рихтер ја потресе вечерва Македонија.

Епицентарот на земјотресот бил кај Мавровското езеро, на длабочина од 2 километри.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds