Венко Филипче ќе одржи прес-конференција со почеток од 14:30 часот

Венко Филипче ќе одржи прес-конференција со почеток од 14:30 часот

Денеска (08.10.2020) со почеток од 14:30 часот, министерот за здравство Венко Филипче ќе одржи прес-конференција, соопшти владината прес служба.

Вчера на територијата на Република Македонија имаше рекордни 317 новозаразени од Ковид-19, од кои 182 во Скопје. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 19413, бројката на оздравени пациенти е 15749, на починати е 772, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 2892.  

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds