Вера има 71 година а изгледа како девојка: Затегната кожа и совршено тело. Која е нејзината тајна

Вера има 71 година а изгледа како девојка: Затегната кожа и совршено тело. Која е нејзината тајна

Американската модна креаторка Вера Вонг (71) е една од највлијателните луѓе на светската модна сцена, а нејзиниот изглед со месеци е главна тема на медиумите.

Имено, креациите на Вера ги обожаваат најголемите sвезди кои често ги носат на црвениот тепих на најпопуларните настани, но многумина денес се прашуваат како моден дизајнер успева да изгледа толку млад на 71 година. “Би рекла дека имам спорадични рутини. Спорадично тоа е совршен збор. Мислам, јас бев спортист во мојата младост. Бев натпреварувач во уметничко лизгање во САД и танчерка на балет. Мислам, кога поминуваш 16 години од животот активно тренирајќи, тоа остава резултати. Со тоа е она што вашите мускули го паметат “.


“Спиењето е клучно за преживување. Мислам дека не би можела да функционирам без добро да спијам. Јас секогаш морам добро да се одморам, мислам дека тоа е клучот за сè. Значи, спиењето е многу важен дел, но и вотка. Мислам дека е потребно да можете убаво да се опуштите со коктел.“ -изјави таа.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds