Вевчанец физички нападнал лице од Струга

Вевчанец физички нападнал лице од Струга

ОВР Струга поднесе кривична пријава против 36-годишниот Д.Г. од Вевчани, поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „изнуда“.

-Пријавениот, на 23-ти октомври 2020 година во Струга, физички го нападнал 42-годишниот А.Т. од Струга, барајќи да му го врати наводниот паричен долг од пет илјади евра, информираат од СВР Охрид.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds