Вевчанка физички нападнала вработена во угостителски објект во Струга

Вевчанка физички нападнала вработена во угостителски објект во Струга

– На 13-ти август 2020 година, околу 18:00 часот, во угостителски објект лоциран на улицата „Пролетерски бригади“ во Струга, С.П. од Вевчани го нарушила јавниот ред и мир со физички напад врз вработената, 37-годишната М.Н. од Гостивар.

– По целосно документирање на настанот, ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Охрид.

извор: СВР Охрид

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds