ВИДЕО: Бајден повторно ќе паднеше по скалите

ВИДЕО: Бајден повторно ќе паднеше по скалите

Американскиот претседател Џо Бајден за малку повторно ќе паднеше на скалите пред авионот, но овој пат остана на нозе.

Бајден додека се качуваше на авионот за Питсбург врнеше дожд, па иако се лизна, претседателот успеа да не падне.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds