ВИДЕО: Цел свет им се смее на овие репрезентативци на Англија

ВИДЕО: Цел свет им се смее на овие репрезентативци на Англија

Англија синоќа гостуваше на Данска, во Лигата на нации и одигра 0:0. Во составот беше Трипие, а на клупата Инс. Двајцата беа под знак прашалник, поради бизарна причина. Имено, на тренингот во пресрет на овој дуел при една вежба, двајцата се судрија меѓусебно.

За среќа сето ова помина без поголеми последици, но овие двајца репрезентативци на Англија се главна тема за потсмев.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds