(ВИДЕО) Дете за секунда ја избегнало смртта под тркалата на автобус во Земун

(ВИДЕО) Дете за секунда ја избегнало смртта под тркалата на автобус во Земун

Српските медиуми стигнале до ексклузивно видео од сообраќајна несреќа во Земун, кога автобус на градскиот превозник влетал во парк во Земун.
Автобусот на линија 45 влетал во паркот во улицата „Краишка“ во Земун денеска нешто по 13. часот.
Најмалку две деца и четворица патници се повредени.

Во несреќата се повредени вкупно пет лица. Дете (2. години) кое си играло во паркот и четири лица од автобусот (тројца малолетници и едно возрасно лице).
Сите повредени се пренесени во болница. Тоа е автобус на приватниот превозник Unacoop.


Неофицијално, моторот добил туража и затоа се случила несреќата.

Извор: novosti.rs

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds