ВИДЕО: Диви коњи прошетаа низ улиците на Сараево

ВИДЕО: Диви коњи прошетаа низ улиците на Сараево

Два диви коња се симнаа од околните планини и ја искористија ситуацијата, па прошетаа низ Сараево, на Скендерија, пренесуваат босанските медиуми. Коњите, според медиумите, не се тргале од главната сообраќајница, а немало и кој да им пречи.

Со оглед на тоа што сообраќајот е редуциран, а по улиците има се помалку луѓе поради коронавирусот, немало нешто што би можело да им претставува пречка на коњите да уживаат во прошетката.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds