ВИДЕО: Драма во центарот на Белград – мигранти упаднале во бутикот „Зара“, го нападнале обезбедувањето и краделе

ВИДЕО: Драма во центарот на Белград – мигранти упаднале во бутикот „Зара“, го нападнале обезбедувањето и краделе

Вчера во Белград околку 18:00 во самиот центар на „Кнез Михаилова“ се случил невиден хаос.

Имено, група мигранти упаднале во бутикот „Зара“, го нападнале обезбедувањето се со цел да го ограбат местото.

Пресметката траела околу десет минути, а очевидец од местото на настанот наведува дека останатите мажи само го гледале овој конфликт.

Во продолжение може да погледнете видео во кое е снимен дел од нападот.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds