(ВИДЕО) Драматично спасување на детенце од урнатините

(ВИДЕО) Драматично спасување на детенце од урнатините

Два силни земјотреса во период од три часа ја погодија Албанија, а потресите се почуствуваа и во регионот. Медиумите пренесуваат дека загинале три лица, додека 150 се повредени.

На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како албанските спасувачи како од рушевините се обидуваат да извлечат дете.

Албанија утрово ја погодија два силни земјотреси со силина од 6,4 и 6,5 степени според Рихтер. Досегасе откриени 6 жртви.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds