ВИДЕО: Една од најретките и најубавите глетки- снимена мечка на Шар Планина

ВИДЕО: Една од најретките и најубавите глетки- снимена мечка на Шар Планина

На Инстаграм се појави видео  од една од најубавите и ретки глеткина Шар Планина.

Имено на видеото и на фотографиите е прикажана мечка како слободно трча по снежните падини на Шар Планина.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds