(ВИДЕО) Експлозија во Израел, гори гасна платформа: Се споија небото и земјата за момент

(ВИДЕО) Експлозија во Израел, гори гасна платформа: Се споија небото и земјата за момент

Во тек се судири помеѓу Израел и Палестина кои траат со денови. Израел се соочува со нов хаос.

Голем пожар изби на платформа за природен гас.

Израелските медиуми пишуваат дека е поради „технички дефект“ и не е последица на воените дејствија.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds