ВИДЕО: Фудбалерите на Велс го завршија СП, но нивните жени станаа хит во медиумите поради лудите забави со алкохол во Катар

ВИДЕО: Фудбалерите на Велс го завршија СП, но нивните жени станаа хит во медиумите поради лудите забави со алкохол во Катар

Фудбалерите на Велс не се снајдоа најдобро и го зазедоа последното место во групата Б на Светското првенство во Катар. Во Велс се враќаат и нивните сопруги кои станаа главна тема во светските медиуми бидејќи постојано пиеле и правеле забави на базен во Катар.

На социјалните мрежи кружат видео клипови од лудите забави на поубавите половини на велшките фудбалери, па иако фудбалерите лошо поминаа, изгледа дека жените имале одлична забава.

Покрај девојките и верениците, се посрамоти и сестрата на Хари Вилсон, Ен Вилсон, која пијана се обиде да  направи ѕвезда, но неславно падна.

V
Welsh WAGs party in Qatar, with fun-loving group putting England’s wives and girlfriends to shame (but their cartwheel skills need improving!)
======https://t.co/v9ZQaJbt7B pic.twitter.com/RzWCGD8O5e

— Επικαιρότητα – V – News (@triantafyllidi2) November 29, 2022

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy