ВИДЕО Ѓоковиќ дисквалификуван од УС Oпен – ненамерно удри судијка со топче

ВИДЕО Ѓоковиќ дисквалификуван од УС Oпен – ненамерно удри судијка со топче

Српскиот тенисер, прв рекет во светот, Новак Ѓоковиќ вечерва беше диквалификуван од УС Oпен откако во во мечет против Пабло Карењо-Буста ненамерно удри линиска судијка со топчето.По изгубениот меч Ѓоковиќ извади топче од џебот и го фрли наназад. Замавнувајќи со рекетот виде дека топчето удри судијка која беше позади него.

Според она што можеше да се слушне, жената почна да кашла, а откако се созеде и се исправи организаторите донесоа одлука да го дисквалификуваат.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds