ВИДЕО: Голчиште кое ќе се прераскажува во Македонија, во Струга падна гол со пета од 16 метри!

ВИДЕО: Голчиште кое ќе се прераскажува во Македонија, во Струга падна гол со пета од 16 метри!

Струга ТЛ води против Беласица со 2-0 по првите 45 минути, натпревар од 25 коло во ПМФЛ.

Александар Ристевски и Клисман Цаке постигнаа по еден гол. Супер убав беше голот на Цаке во 27 минута, топката се одби по изведениот слободен удар, тој подметна пета и запиша неверојатен гол.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds