(ВИДЕО) Голем метеор снимен на небото над САД

(ВИДЕО) Голем метеор снимен на небото над САД

Голема огнена топка на небото над Вермонт и делови од Канада е забележана во неделата доцна попладнето. Како што соопштуваат од НАСА, топката летала со брзина од околу 67 000 км /ч, а имала тежина од околу 10 килограми. Од НАСА соопштиле дека најверојатно станува збор за парче од поголем астероид.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds