ВИДЕО: Гори трговскиот центар „Глобал“ во Струмица

ВИДЕО: Гори трговскиот центар „Глобал“ во Струмица

Гори големиот трговски центар во Струмица „Глобал“. На терен се екипи на територијалната противпожарна единица. Зафатени се голем број на дуќани од првиот кат.

Се уште нема податоци за причините кои го предизвикале пожарот.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds