ВИДЕО: „Гранде Пандев“ мајсторски ја стресе Грузија

ВИДЕО: „Гранде Пандев“ мајсторски ја стресе Грузија

Фудбалската репрезентација на Македонија дојде до предност на гостувањето кај Грузија (0-1) благодарение на погодок во раната фаза од второто полувреме.

Победникот од овој натпревар ќе го има деби-настапот на големата сцена, тоа е ЕП 2021.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds