ВИДЕО: Хорор во Охридско езеро – со мрежи се ловат риби, погледнете ги овие снимките…

ВИДЕО: Хорор во Охридско езеро – со мрежи се ловат риби, погледнете ги овие снимките…

„Кратка хорор приказна“ е насловот со кој нуркачкиот центар „Амфора“ од Охрид објави видео на кое се гледаат како се поставени мрежи за лов на риби во Охридското езеро.

Видеото е направено од Јован Секуловски во текот на овој месец.

На видеото се гледаат како рибите се заробени во мрежите поставени во езерото.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds