ВИДЕО I Ретка природна појава, но не и невозможна: Падна снег во Сахара, температурата во С. Арабија падна до -2 степена

ВИДЕО I Ретка природна појава, но не и невозможна: Падна снег во Сахара, температурата во С. Арабија падна до -2 степена

Јануари во многу делови во светот носи снег, меѓу нив оваа година и во Сахара што не е невообичаено и во Саудиска Арабија каде температурата падна до -2 степена целзиусови.

На снимките што се „закачени“ на Твитер може да се виси како снегот ги прекрива песочните дини на Сахара.

Снегот ги израдува и Саудијците кои во голем број се упатија кон пустината во регионот Асер за да направат по некое селфи во снежен амбиент.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds