(ВИДЕО) Илјадници жители на Вухан слават Нова Година на плоштад

(ВИДЕО) Илјадници жители на Вухан слават Нова Година на плоштад

Илјадници жители на кинескиот град Вухан новата година ја дочекаа на градскиот плоштад. Помладите пак, ги преполнија ноќните клубови кои се отворија на почетокот на месецов.

Вухан беше градот од каде почна да се шири корона вирусот пред една година. По неколку месеци строг карантин и целосно изолирање на градот од останатиот дел од Кина, откако се кренаа рестрикциите, жителите на Вухан правеа масовни забави и прослави по различни поводи.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds