ВИДЕО: Инцидент на плоштадот „Скендербег“ во Тирана – со автомобил влетал меѓу луѓето

ВИДЕО: Инцидент на плоштадот „Скендербег“ во Тирана – со автомобил влетал меѓу луѓето

Сериозен инцидент се случил пред неколку минути на плоштадот „Скендербег“ во Тирана.

Имено, едно лице ги пробило бариерите, и со автомобилот влегло на плоштадот, при што ги загрозило животите на десетици лица присутни на местото.

Едно лице кое било присутно на настанот, интервенирало и го неутрализирало возачот на автомобилот.

Нема повредени граѓани, а возачот на автомобилот е уапсен. Според привичните информации истиот бил под дејство на наркотици.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds